Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski

Pierwsze mistrzostwa UICR, na których Polska była reprezentowana, miały miejsce w Chorwacji, w roku 2004 r.

 

Wówczas, bardziej z ciekawości i chęci zapoznania się z członkami międzynarodowych organizacji kierowców, pojechaliśmy do Varażdina jedynie w kilka osób. Naszą reprezentację tworzyło trzech ochotników, dwóch zawodników i kapitan z firmy Delta Trans z Chorzowa.

Wprawdzie kierowcom nie poszło najlepiej i bez specjalnego przygotowania zajęli miejsca w środku tabeli wyników, ale my mieliśmy szansę przyjrzeć się z bliska zawodom, uczestnikom i organizacji.

Na następne mistrzostwa, w roku 2006, do Luksemburga pojechaliśmy już większą ekipą, a kolejne edycje – w roku 2008 – Włochy i 2010 – Austria były dla nas powolnym wspinaniem się na podium mistrzowski. Niestety, w roku 2012 nie stanęliśmy w szranki z naszymi zagranicznymi organizacjami. Na wyjazd do RPA nie udało nam się zebrać wystarczających funduszy. Trzeba wspomnieć, że wyjazd jednego zawodnika to był koszt ok. 10 tys. złotych, na który składał się bilet lotniczy oraz hotel i wyżywienie na miejscu.

Do reprezentacji na takie mistrzostwa może wejść każdy kierowca będący członkiem odpowiedniej organizacji kierowców, która należy do UICR. Do naszej, dodatkowo, musi zająć jedno z trzech pierwszych miejsc w specjalnych zawodach, które odbywają się odpowiednio wcześniej. Kierowcy w kategoriach ciężarowych (A, C, D, F) zostali wyłonieni podczas kwietniowych eliminacji do mistrzostw, które miały miejsce w Sosnowcu podczas targów TSLSilesia i Silesia Komunikacja. Kierowcy
w kat. B – autobusy w naszej reprezentacji to najlepsi wyłonieni podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów, które miały miejsce podczas jesiennych targów TransExpo Kielce 2013. Nasi najmłodsi w reprezentacji to najlepsi kierowcy startujący w zawodach „Młode Wilki” podczas ostatniej, 20. edycji Trakerskich Spotkań w Krakowie, w minionym roku.

Wielu z nich to byli członkowie reprezentacji na poprzednich mistrzostwach, wielu to zawodnicy z innych konkursów dla kierowców organizowanych przez koncerny wytwarzające ciężarówki, na poziomie krajowym, a nawet europejskim. Ich doświadczenie na pewno pomoże naszej reprezentacji tak w punktacji indywidualnej, jak i w drużynowej.

W tym roku będziemy startować w pełnym składzie we wszystkich możliwych kategoriach występujących na mistrzostwach organizowanych przez UICR.

Trzymajcie mocno kciuki!

 

 

Kapitan reprezentacji

Dariusz Serafiński, numer legitymacji SKPT 990 , członek Komisji Rewizyjnej SKPT; wiek: 40 lat, zamieszkały: Bielsko-Biała, kierowca od 1994 r., kat. B, C, E, T; wykształcenie zawodowe: rolnik-mechanik, obecnie pracuje w firmie „Pawtrans”,

mistrz świata w ecodrivingu w 2010 r.

 

Kat. A (solo do 18 t)

Daniel Mielczarek, nr SKPT 2334; wiek: 24; zamieszkały: Sieradz; prawo jazdy kat.: B, C, D, E; wykształcenie: technik ochrony środowiska, obecnie pracuje jako kierowca w Państwowej Straży Pożarnej.

 

Artur Narożny, nr SKPT 867, członek Komisji Rewizyjnej SKPT; wiek: 44 lata; zamieszkały: Poznań; kierowca od 1991 r., kat. B, C, E, T; zawód: kierowca mechanik, w zawodzie pracuje 23 lata.

 

Ireneusz Tausz, nr SKPT 1228; wiek: 43 lata; zamieszkały: Piła; kierowca od 1990 r. kat. A, B, C, D, E, T; obecnie pracuje w MZK Piła, reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata UICR Luksemburg 2006, Austria 2010.

 

Kat. B (autobusy)

Mirosław Braczyński, nr SKPT 1716; wiek: 45 lat; zamieszkały: Piła; z zawodu technik mechanik; kierowca od 1990 r.; kat. A, B, C, D, E, T; pracuje w MZK Piła.

 

Janusz Kaszuba, nr SKPT 2260; wiek: 48 lat; zamieszkały: Kielce; kat. A, B, C, D, E, T; wykształcenie średnie, z zawodu elektromonter, kierowca zawodowy od 1997 r.; obecnie w MPK Kielce, dwukrotny najlepszy kierowca w konkursie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej i dwukrotnie najlepszy w kat. transport miejski podczas Mistrzostw Polski Kierowców Autobusów.

 

Krzysztof Klimek, nr SKPT 1706; wiek: 32 lata; zamieszkały: Alwernia; wykształcenie: średnie ogólne; kat. A, B, C, D, E; kierowca autokaru od 10 lat, obecnie w firmie zagranicznej; podczas Mistrzostw Świata UICR Austria 2010 zdobył złoty medal, drużynowo w kat. F.

 

Kat. C (zestaw z naczepą)

Dawid Czepczor, SKPT 2335; wiek: 22 lata; zamieszkały: Ostroróg; kat. B, C, E, T, jako kierowca pracuje od dwóch lat, obecna firma: Poldar Wronki.

 

Janusz Litwa, SKPT 2058; wiek 38 lat; zamieszkały: Krynica-Zdrój; zawód: mechanik pojazdów samochodowych, kierowca od 1994 r.; kat.: A, B, C, E, obecnie pracuje w firmie PBI „Machnik” w Krynicy.

 

Mariusz Skupiński, SKPT 2329; wiek: 37 lata; zamieszkały: Osiek; zawód: technik mechanik; kat.: A, B, C, D, E, T; kierowca od 1998 r., obecnie pracuje w Fabryce Mebli „Meblosiek”.

 

Kat. D (zestaw z przyczepą)

Grzegorz Don, SKPT 983; wiek 33 lata; zamieszkały: Potoczek k. Międzylesia;
z wykształcenia bohemista, obecnie prowadzi swoją firmę transportowo-usługową; kat.: B, C, E, zawodowo jeździ od 2003 r., wielokrotny reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata UICR: 2006, 2008 Turyn – brązowy medal w kat. ecodrivingu, 2010 Austria – brązowy medal w kat. C

 

Robert Słomkowski, SKPT 240; wiek 42 lata; zamieszkały: Stęszew-Trzebaw;
z zawodu murarz-tynkarz; kat.: B, C, E; pracuje jako kierowca od 16 lat, obecnie
w firmie VittoTrans. Reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata UICR Turyn 2008 w kategorii F.

 

Arkadiusz Wieczorek, SKPT 1688; wiek: 35 lat; zamieszkały: Kędzierzyn-Koźle;
z zawodu technik mechanik pojazdów samochodowych; kat.: B, C, D, E; jako kierowca zawodowy jeździ od 14 lat, obecnie w firmie Lebopoll Logistics
w Sośnicowicach, reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata UICR Turyn 2008 oraz Austria 2010.

 

Kat. E (młodzi adepci zawodu)

Kamil Opler, SKPT 2395; wiek: 22 lata; zamieszkały: Opole; zawód: technik mechanik pojazdów samochodowych; kierowca od 2012 r. kat.: A, B, C, E, pracuje
w firmie Pol-Mark Transport i Spedycja Marek Opler, Opole.

 

Łukasz Stokłosa, SKPT 2399; wiek: 25 lat; zamieszkały: Kraków ; wykształcenie: średnie; kat. B, C, E, jeździ od czterech lat, jest kierowcą w firmie Tomtrans Gdów.

 

Łukasz Stróżycki, SKPT 2397; wiek: 24; zamieszkały: Kędzierzyn-Koźle;
z wykształcenia programista, kat.: B, C, kierowca od 2007 r. w Ratownictwie Drogowym Pomocy Drogowej „Tytan”.

 

Kat. F (furgon)

Kamil Kruk, SKPT 986; wiek: 40 lat.; pochodzi z Niemiastowa, obecnie mieszka
i pracuje jako kierowca w firmie Turners, Anglia; zawód: kierowca mechanik; kat.: A, B, C, D, E, T; reprezentant Polski podczas Mistrzostw Świata UICR Turyn 2008
w kat. D.

 

Marcin Sobol, SKPT 2377; wiek: 36 lat; zamieszkały: Tarnów; zawód: inżynier mechanik; prawo jazdy kat.: B, C, E; od sześciu lat jeździ w transporcie krajowym.

 

Daniel Szukalski, SKPT 1690; wiek: 35 lat; zamieszkały: Inowrocław; zawód: technik mechanik, kierowca zawodowy od 1997 r.; kat.: B, C, D, E; Pracuje obecnie w firmie Jan Trans w Janikowie. Podczas Mistrzostw Świata UICR Austria 2010 zdobył medal brązowy indywidualnie oraz złoty drużynowo w kat. F.

 

Serdeczne podziękowania dla firm, które pomogły nam zorganizować start naszej drużyny na tegorocznej, najważniejszej dla świata kierowców zawodowych, imprezie:

Volvo Polska, Samochody Ciężarowe; Volvo Polska, Autobusy; Goodyear Dunlop Tires Polska; Robert Bosch Sp. z o.o.; Pozkrone SA.


Najnowsze wpisy:

  • Józek Cabała nie żyje

    Z przykrością informujemy, że w wieku 60 lat zginał tragicznie nasz Kolega Józef Cabała (SKPT 2277), kierowca rajdowy, wielokrotny uczestnik rajdów Truck Rally. Jego pokazy jazdy „rajdówką” mogliśmy podziwiać na [..]

    Read more

  • Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego

    Tegoroczne obchody w Polsce będą towarzyszyły wręczeniu tytułu laureatowi konkursu „Polskiego Trakera” – „Najlepsza Stacja Paliw-Miejsce Przyjazne Kierowcom 2019”. W programie dodatkowo: wyścigi modelami zdalnie sterowanymi ciężarówek, zawody w jeździe [..]

    Read more