O Stowarzyszeniu Klub Polskiego Trakera

Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera powstało wskutek przeobrażenia się działa¬jącej od roku 1999 do 13.06.2008 r. grupy ponad 1800 kierowców – fanów i przyjaciół skupionych wokół wydawnictw „Polski Traker” i „PT Bus”.

Jesteśmy organizacją zrzeszającą kierowców posiadających kategorię prawa jazdy: C, CE, D, DE. Są wśród nich w znacznej części kierowcy zawodowi, ale w swoich szeregach mamy również szkoleniowców, egzaminatorów i instruktorów jazdy oraz przedstawicieli nauki, mediów i branży transportowej.

Każdy dotychczasowy Klubowicz, który chce zostać członkiem SKPT, a do dzisiaj nie wypełnił ankiety – zgłoszenia, jest zobowiązany to zrobić.

Każdy nowy Klubowicz może wstąpić do klubu tylko po osobistym okazaniu prawa jazdy i wypełnieniu wspomnianej ankiety. Należy posiadać kategorię min. C, oczywiście im pełniejsze tym lepiej : ) oraz
zaznaczyć imię, nazwisko i numer klubowy jednego wprowadzającego, dotychczasowego członka klubu. Obowiązkowa jest również prenumerata „Polskiego Trakera” lub „PT Bus”.

Dla tych, którzy są ciągle w drodze i nie mają szansy przyjechać do siedziby SKPT, istnieje możliwość „wpisania się w drodze”. Trzeba jednak wcześniej do nas zadzwonić – tel. 513 108 809.

Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez Międzynarodową Unię Kierowców Zawodowych UICR, której od 2008 r. Stowarzyszenie jest pełnoprawnym członkiem, jedynym reprezentantem polskich kierowców w tej organizacji. W Mistrzostwach Świata UICR – Austria 2010, nasi członkowie zdobyli puchary oraz złote i brązowe medale w kilku kategoriach, w tym w eco-drivingu. Każdy wstępujący w nasze szeregi zostaje automatycznie członkiem Unii.

SKPT było gospodarzem mistrzostw, które odbędą się w Krakowie w dniach 25-28.09.2014 roku.