Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR promujące bezpieczną jazdę, bezpieczny przewóz ładunków i osób, stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kierowców, jak również ekonomiczną i ekologiczną jazdę już od ponad 50 lat organizuje UICR. Co dwa lata reprezentacje krajów członkowskich tej organizacji walczą o zaszczytne tytuły mistrzów drużynowych i indywidualnych w kategoriach: A – samochód ciężarowy do 12 t, B – autobusy, C – ciągnik siodłowy z naczepą, D – zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 21 lat, samochód ciężarowy do 7,5 t oraz F – furgony. Indywidualnie walczą również o tytuł w eco-drivingu. Osiągnięciami w ekonomicznej  jeździe może się pochwalić również Polska, która w tym roku ma szansę zamiast 1 kierowcy, do tej konkurencji wytypować dodatkową osobę. 

Naszą reprezentacją w tym konkursie będzie Grzegorz Gapiński, zdobywca 1. miejsca w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Optifuel Challenge, zorganizowanej w zeszłym roku przez firmę Renault Trucks Polska oraz Zenon Korsak broniący tytułu Mistrza Świata w eco-drivingu z roku 2018 tytułu.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR będzie miała miejsce w dniach 8-11.09.2022 r., w  Zagrzebiu (Chorwacja). Decyzją Walnego Zgromadzenia Delegatów SKPT reprezentację Polski będą stanowili Ci kierowcy, którzy: a/ są czynnymi członkami naszej organizacji (mają aktualną legitymację na 2022), b/ poprawnie rozwiązali test oraz c/ zajęli  miejsca 1-3 w krajowych eliminacjach w poszczególnych kategoriach.

Eliminacje będą miały miejsce w piątek, 24.06.2022 r, podczas zlotu ciężarówek Baltic Truck Festival w Gdańsku ( 24-26.06.br.)

Test. Zmagania na torze w jeździe na precyzję poprzedza obowiązkowy test z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz branżowych, który każdy startujący musi poprawie wypełnić i odesłać. Najlepsi zapraszani są na jazdę konkursową po specjalnym torze.

Tor jazdy na precyzję to w oparciu o poprzednie mistrzostwa świata plac, na którym rozstawione są specjalne przeszkody spowalniające jazdę w określonym czasie, a służące wykazaniu się precyzją w prowadzeniu pojazdu np. wjazd do garażu, „pod rampę”, „pod wiadukt” o inne, gdzie każdy centymetr przy pomiarach jest ważny.

Pojazdy naszego Partnera Strategicznego – VOLVO , zostaną użyte do eliminacji w kategorii:  A – samochód ciężarowy do 12 t, B – autobus (autokar), C – ciągnik siodłowy z naczepą, D – zestaw z przyczepą.  

Ogłoszenie składu reprezentacji odbędzie się po ogłoszeniu wyników eliminacji.


Najnowsze wpisy: