Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera

Mistrzostwa UICR przed nami

Mistrzostwa UICR przed nami

Rozpoczynamy kompletowanie składu na Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR – Chorwacja 2022. Na początek poznamy 3 najlepszych w kategorii F( furgony), którzy zostaną wyłonieni podczas 1. eliminacji jaką będą  Mistrzostw Polski Kierowców Samochodów Dostawczych i Busów, które będą miały miejsce podczas Poznań Motor Show w dniu 9.04.2022 r.

Każdy chętny do wzięcia udziału musi nadesłać do nas poprawnie rozwiązany test składający się z pytań dotyczących przepisów z zakresu ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i przepisów branżowych. Test dostępny jest poniżej (proszę kliknąć w link). Warunkiem wzięcia udziału w eliminacji do Mistrzostw Świta UICR jest posiadanie aktualnej karty członkowskiej SKPT.

Jest szansa, że podczas tych eliminacji zorganizujemy osobne zawody w kategorii Open (dla tych, którzy jeszcze nie są w SKPT). Szczegóły będziecie mogli znaleźć na bieżąco na naszej stronie www i naszym koncie na FB. W tym roku 32. edycja Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych odbędzie się w Zagrzebiu (Chorwacja) w dniach 8-11 września. Każdy członkowski kraj ma prawo do wystawienia swojej reprezentacji, a każdy uczestnik może walczyć o mistrzostwo: 1/ indywidualne całego konkursu, 2/w swojej kategorii, 3/drużynowo w tej kategorii, w której startuje i 4/drużynowo -cały kraj. O ile organizacje mogą wystawić tylko jednego zawodnika i wówczas może uzyskać aż 2 tytuły, o tyle w pkt. 2 i 4 musi być pełny skład. Co to znaczy? Otóż mistrzostwa odbywają się w kilku kategoriach: A – ciężarówka solo > 7,5 t, B – autobus/autokar, C- zestaw z naczepą, D- zestaw z przyczepą, E – młodzi adepci zawodu do 21 lat – solo< 7,5 t, F – furgon, samochód dostawczy <3,5 t. W każdej kategorii może wystartować i żeby walczyć o mistrzostwo drużynowe musi być 3 kierowców. Można startować tylko w jednej kategorii. Wyjątek stanowi Eco-driving. Tutaj reprezentacja wystawia 1 osobę, ale ta może dodatkowo również brać udział w rywalizacji w swojej kategorii. Każdy mistrz z poprzedniej edycji może startować poza regulaminowym składem. W eco-drivingu Zenon Korsak (SKPT 2525) będzie bronić mistrzostwa z 2018 roku, a my dodatkowo znamy już zawodnika, który również w tej kategorii będzie nas reprezentował. To Grzegorz Gapiński ( SKPT 2632) mistrz zeszłorocznej, jubileuszowej, bo 10. edycji konkursu Optifuel Challenge zorganizowanego przez Renault Truck Polska. Kto wejdzie w skład naszej reprezentacji? O tym kto będzie miał szansę na zdobycie medali w tej najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie w naszej branży dowiemy się już wkrótce. Największa w świecie organizacja skupiająca w swoich szeregach kierowców zawodowych  UICR (Union Internationale des  Chauffeurs Routiers) od 1973 roku organizuje zawody mające na celu nie tylko integrację członków unii, ale również poprawę techniki jazdy, tym samym bezpieczeństwa na drogach i jakości wykonywanej pracy w tym zawodzie. Gospodarzem 29. Mistrzostw w 2014 roku była Polska i nasza organizacja gościła drużyny z całego świata w Krakowie i Niepołomicach. W toku 2020 z powodów pandemii zawody zostały odwołane.


Najnowsze wpisy: