Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera

O Stowarzyszeniu Klub Polskiego Trakera

Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera powstało w 2008 roku wskutek przemiany działającej od roku 1999 grupy ponad 1800 kierowców – fanów i przyjaciół skupionych wokół wydawnictw „Polski Traker” i „Polski Traker Bus”.

Jesteśmy organizacją zrzeszającą kierowców zawodowych posiadających kategorie prawa jazdy: B, C, C+E, D i D+E. Większość z nas to właśnie kierowcy, ale w swoich szeregach mamy również szkoleniowców, egzaminatorów i instruktorów jazdy oraz przedstawicieli nauki, mediów i branży transportowej.

Każda osoba, która chce zostać członkiem SKPT, może to zrobić na naszej stronie internetowej https://skpt.eu/dolacz-do-nas/ wypełniając formularz lub skontaktować się bezpośrednio z nami.

Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez Międzynarodową Unię Kierowców Zawodowych UICR, której od 2008 r. Stowarzyszenie jest pełnoprawnym członkiem oraz jedynym reprezentantem polskich kierowców w tej organizacji. SKPT było gospodarzem Mistrzostw, które odbyły się w Krakowie w dniach 25-28.09.2014 roku.

Organizujemy również liczne konkursy i szkolenia dla naszych klubowiczów oraz propagujemy zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pod skrzydłami Stowarzyszenia działa grupa Kierowcy Dzieciom, której głównymi celami jest pomoc Rodzinnym Domom Dziecka i Zawodowym Rodzinom Zastępczym oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego- KRS 000310226