Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Kierowców Zawodowych i Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego połączonego z Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie odbędzie się 10-11 maja 2024 roku na terenie PORT Radomsko. PORT Radomsko to nie tylko parking na blisko 600 pojazdów ciężarowych co czyni go największym w regionie, ale również kilka restauracji, hotel, wulkanizacja, myjnia TIR, czy też stacja paliw.

Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego wraz z Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędą się 10 maja. Od 2016 roku w każdy drugi piątek maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. To inicjatywa ustanowiona przez międzynarodowe organizacje UICR i IRU, reprezentujące kierowców i firmy transportowe z całego świata. Nasza organizacja przy współpracy z partnerami już ósmy raz spędzi ten dzień właśnie z kierowcami.

Mistrzostwa Polski odbędą się 11 maja. Promują one zawód kierowcy, bezpieczną jazdę, bezpieczny przewóz ładunków i osób, stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kierowców co idealnie wpisuje się w Europejski Dzień Bezpieczeństwa obchodzony kilka dni przed wydarzeniem.


Udział w zawodach może wziąć każdy, kto posiada prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach: samochód dostawczy, zespół pojazdów i autobus.
Zapisy na Mistrzostwa wiążą się z wypełnieniem testu z wiedzy teoretycznej. Piętnaście osób z każdej kategorii, które uzyskały najwyższą liczbą punktów w teście zapraszane są do kolejnego etapu, czyli jazdy na placu manewrowym. Konkurencje towarzyszące to na przykład: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy i zabezpieczanie ładunku. Udział w części praktycznej wymaga opłaty wpisowej w wysokości 50 zł, z której Członkowie SKPT są zwolnieni.

Do organizacji wydarzenia zaprosiliśmy m.in. Fundację TruckersLife, Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska, Polskie Radio Kierowców i wiele innych firm i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach i warunków pracy kierowców zawodowych. Każda z nich będzie miała możliwość wystawienia i zaprezentowania odwiedzającym i uczestnikom konkursu.

Nie zabraknie konkursów, prelekcji skierowanych do uczestników ruchu drogowego na tematy bezpieczeństwa, zabezpieczania ładunków itp.

Przez całe dwa dni będzie dostępny pojazd medyczny, w którym będzie możliwość dla każdego chętnego wykonania podstawowych badań medycznych.


Regulamin konkursu

Test- Eliminacje do Mistrzostw Polski 2024 (termin na wypełnienie testu był do 30.03.2024)