Nasze Stowarzyszenie wraz z początkiem roku 2024 rozpoczęło współpracę partnerską z Zespołem Szkół Samochodowych w Toruniu!

Ma ona na celu popularyzację zawodu kierowcy wśród młodzieży i jest odpowiedzią na najbardziej pilne i kluczowe wyzwanie postawione przed branżą transportową jakim jest brak wykwalifikowanych kierowców na rynku pracy.

Mamy nadzieję, że spotkania pozwolą również wyłonić bardzo dobrych kandydatów do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata UICR w kategorii do lat 21.

Partner projektu

28 luty 2024

Pierwsze zajęcia teoretyczno-praktyczne dla młodzieży ze szkoły w Toruniu, które poprowadziła Wiceprezes Zarządu SKPT Anna Dąbrowska.

Z uczniami rozmawialiśmy o czasie pracy kierowców, a także korzystając z symulatora jazdy uczniowie mieli okazję zapoznać się z tachografem znajdującym się w pojeździe. Przybliżyliśmy również działalność stowarzyszenia oraz porozmawialiśmy o jeździe na precyzję.

Młodzież w rozmowie na temat ich planowanej drogi zawodowej w 50% wyraziła chęć pracy w zawodzie kierowcy zawodowego! Potwierdza to zasadność naszego projektu, którego głównym celem jest „odczarowanie zawodu kierowcy”!

11 marca 2024

Kolejne zajęcia, tym razem praktyczne z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu poprowadzili Magdalena Stachurska , Anna Dąbrowska i Jakub Zawadzki.

Z młodzieżą rozmawialiśmy o obsłudze codziennej pojazdu, zaprezentowaliśmy jak przygotować pojazd do załadunku/ rozładunku, jak zabezpieczyć podstawowy ładunek. Młodzież miała okazję zobaczyć również jak podnosi się siodło i dach, spina się zestaw z naczepą, pojazd wewnątrz i porozmawiać z kierowcą.

Każdy z uczniów podczas zajęć miał możliwość czynnie uczestniczyć w naszych zajęciach.