O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera to najliczniejsza w Polsce organizacja pozarządowa zrzeszająca kierowców zawodowych, którą zarejestrowano w KRS w 2008 roku, ale od roku 1999 działająca wcześniej jako Klub o tej samej nazwie. Zarząd Stowarzyszenia to w zdecydowanej większości właśnie kierowcy zawodowi.

Od 2004 r. uczestniczymy w spotkaniach oraz Mistrzostwach Świata Kierowców organizowanych przez Międzynarodową Unię Kierowców Zawodowych UICR, której od 2008 r. Stowarzyszenie jest pełnoprawnym członkiem oraz jedynym reprezentantem polskich kierowców w tej organizacji.

SKPT było gospodarzem Mistrzostw, które odbyły się w Krakowie w dniach 25-28.09.2014 roku. Organizujemy również liczne konkursy i szkolenia dla naszych klubowiczów oraz propagujemy zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pod skrzydłami Stowarzyszenia działa grupa Kierowcy Dzieciom, której głównymi celami jest pomoc Rodzinnym Domom Dziecka i Zawodowym Rodzinom Zastępczym oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jeździmy razem z

Możesz przekazać 1,5%

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (OPP)
KRS: 0000310226

Naszymi głównymi celami są:

  • obrona praw i interesów kierowców zawodowych, wzrostu bezpieczeństwa i komfortu pracy kierowców
  • integracja środowisk związanych społecznie i zawodowo z bezpieczeństwem ruchu drogowego
  • podniesienie bezpieczeństwa i porządku na drogach
  • edukacja komunikacyjna dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników ruchu drogowego
  • promowanie zdrowego trybu życia, poprawa sprawności fizycznej oraz zdrowego odżywiania

Aktualności

Interwencja RPO w sprawie warunków w kolejkach na przejściach granicznych w Ukrainą

Kilkukrotnie zwracaliśmy się do Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o interwencję w sprawie m.in. dodatkowych sanitariatów dla kierowców oczekujących w kolejach przejściach granicznych z Ukrainą. Dodatkowo nasz niepokój wzbudzał fakt, że niemożliwe było swobodne opuszczenie kraju objętego konfliktem zbrojnym. Aktualnie Biuro RPO oczekuje na stanowisko Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w tej sprawie. Mamy nadzieję, że wielokrotne nasze interwencje w takich sprawach jak ta, przyniosą efekty w kwestii poprawy bezpieczeństwa kierowców i warunków pracy. Nasza organizacja popiera postulaty protestujących … Czytaj więcej

27 marca 2024

„Kobiety w branży TSL”

„Kobiety w branży TSL” dziś w Czwórka Polskie Radio w audycji “Czwórka do Kwadratu”, którą prowadził Maciej Kulik. Zagościły w niej Anna Lenart Członek Zarządu Mawo Group i Anna Dąbrowska Wiceprezes naszego Stowarzyszenia. Zapraszamy do odsłuchania audycji: https://www.polskieradio.pl/10/10327/Artykul/3354534,czworka-do-kwadratu-24-marca-godz-1603?fbclid=IwAR0xutKzbfYMhgyxlgx4m9w1K44vhfWXTP0maodL9ikk_GOof7G6XRqugVE

25 marca 2024

Przystanek Młodego Mechanika On- Tour- ZSS Toruń

18 marca odbyło się Święto Szkoły Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu oraz Przystanek Młodego Mechanika On- Tour. Działo się naprawdę dużo! Poniżej zamieszczamy krótką fotorelacje z wydarzenia.

25 marca 2024